ارسال پاسخ 
ارز دانشجویی
2013-02-02, 12:07 PM
ارسال: #1
Smile ارز دانشجویی
چند وقتي هست که اين موقعيت براي دانشجوهاي خارج از کشور به وجود اومده که ارز رو با نرخ کمتر از بازار آزاد تهيه کنند. براي اين کار ابتدا بايد در سايت نشا ثبت نام کنيد.
به دلیل اینکه هر روز قضیه ارز دانشجویی تغییر میکنه، بهتره جهت اطلاع از آخرین وضعیت به همون سایت نشا مراجعه کنید و از آخرین نفری که این ارز رو گرفته جزئیاتش رو بپرسید.
تا اوایل ژانویه 2013 چنین مراحلی طی میشد: اگه هنوز ايرانيد و نامه‌ي پذيرش از دانشگاه رو داريد، که با اصل نامه‌ي پذيرش مي‌تونيد و ثبت نام در سایت نشا و ظی مراحل مندرج در آن نامه‌ي معرّفي به بانک رو بگيريد و بعد از تحويل اون نامه به بانک، بعد از يکي، دو هفته، مقدار ارزي رو که توسّط بانک مرکزي تعيين شده رو دریافت کنید.
اگه هنوز ایرانید یه وکالت دریافت ارز دانشجویی به همونی که قراره بره ارز براتون بگیره رو بدید و خلاصه یه نفر رو فول تایم تو ایران برای این کارها حتما از قبل هماهنگ کنید تا برای ترم های بعدی بتونه کاراتون رو پیگیری کنه.
اگه اومديد کانادا و در تحصيل در کانادا سابقه‌دار شديد (به عبارتی بعد از ترم اول)، بايد نامه‌ي اشتغال به تحصيل يا همان نامه Letter of Enrollment رو از Office of Registrar واقع در Chrysler Hall North در پاکت در بسته بگيريد و يه نفر تو تهران اونو ببره به اداره ي امور ايرانيان مقيم کانادا در وزارت امور خارجه تا تائيد بشه. همينطور بهتره يک نامه‌ي ديگه هم که نشان دهنده‌ي ميزان خرج و مخارج شماست رو تهيه کنيد. براي گرفتن اين نامه بايد به ISC دانشگاه بريد و بخواهيد که يک نامه‌ي تخمين مخارجFinancial Estimation Letter بده که در اون مخارج زندگي (بر اساس اظهارات شما) و مخارج تحصيل (بر اساس تخمين Office of Registrar) تخمين زده و نوشته مي‌شه. از اون جايي که در نامه‌ي تخمين مخارج که از ISC مي‌گيريد، هم مخارج تحصيل و هم مخارج زندگي نوشته شده و خيلي شيک و رسمي دو تا امضا هم زيرش خورده، معمولا ديگه نيازي به تهيه‌ي اجاره‌نامه و غيره نيست، توصيه مي‌شه که زودتر دست به کار بشيد و قبل از پرداخت هزينه‌ها اين نامه رو تهيه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-04-27, 11:50 PM
ارسال: #2
RE: ارز دانشجویی
سلام.
من میخواهم برای دریافت ارز دانشجویی به یکی از افراد فامیل وکالت کاری بدهم اما فایل تنطیم وکالت نامه را نمیتونم پیدا کنم چون سفارت ایران در کانادا تعطیل شده است. اگر شما این فایل را دارید ممنون میشم اینجا قرار بدهید.
اگر ممکن هست روش تایید یا گواهی امضاء برای این وکالتنامه در دانشگاه ویندزور را هم توضیح بدهید.
خواهش دوم من این است که اگر کسی متن وکالتنامه دریافت ارز دانشجویی را دارد در این پست قرار بدهد.
با تشکر از همه دوستان فعال در این فروم.
2013-04-28, 10:38 AM
ارسال: #3
ظاهرا از اینجا نمیشه برای ارز وکالت داد. من از وزارت امور خارجه پیگیری کردم گفتند برای این مورد موکل حضورا باید مراجعه کنه. اگه بتونید برید واشنگتن دفتر حافظ منافع میتونید این کارو بکنید.
2013-04-28, 12:16 PM
ارسال: #4
تا آنجا که اطلاع پیدا کرده ام ، دفتر حفاظت منافع ایران درواشنگتن- آمریکا ( سفارت پاکستان) بعنوان دفتر حفاظت منافع ایران در کانادا نیز عمل میکند. در سایت دفتر فوق که نشانی آن بشرح زیر است شما میتوانید فرم های مختلفه را دربخش امور اجتماعی پیدا کنید. توجه داشته باشید بموجب بخشنامه ای که در سایت نیز موجود است، وکالتنامه هایی که دارای بار مالی باشند مانند دریافت وجه یا فروش اموال و دریافت وجه آنها ،حضور موکل الزامی است . این امر اختصاص به این دفتر نداشته و در ایران نیز دفاتر اسناد رسمی مکلفند این نوع وکالتنامه ها را برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی، با حضور موکل تنظیم نمایند. من پیشنهاد میکنم وکالتنامه ای با فرمهای سفارت در اینجا تنظیم و توسط یکی از وکلایی که دارای جواز گواهی اسناد رسمی هستند ، وکالتنامه مورد نظرگواهی و به دفتر حفاظت به همراه نامه ای با شرح عدم امکان حضور در دفتر حفاظت منافع ارسال شود ، این روش ممکن است اثربخش باشد و بدین وسیله مشکل سوال کننده مرتفع گردد. هرچند احتمال پذیرش آن بسیار کم است.

http://www.daftar.org/far/default.asp
2013-04-30, 12:31 PM
ارسال: #5
pedar va madar vekalat lazem nadarand,agar ham baraye ishan maghdoor nist,daftar khanei ashna dashteh bashid inkar ra anjam midahand,man dar shomal iran jai ro mishnasam agar bedardetoon bokhore, man khodam vaghti iran naboodam ,be baradaram dar dakhele Iran vekalat dadam
2013-09-14, 01:38 PM
ارسال: #6
نکته: دوستانی که متاهل هستند میتونند هزینه اقامت همراه رو هم بگیرند.
2013-09-14, 09:46 PM
ارسال: #7
اما خیلی وقتها نمیدند. مثلا بانک سامان شهریه را داده اما همراه را نداده
2013-10-07, 12:30 AM
ارسال: #8
سلام،
من متن درخواستی رو در مورد ارز دانشجویی تهیه کردم و تو گوگل براش پتیشن ساختم امیدوارم امضا ها به حدی برسه که قابل ارائه به مراجع ذیربط باشه یا حداقل بتونیم بعد جمع شدن امضا لینکشو تو پیج فیسبوک وزیر امور خارجه و چند تا مسئول مرتبط با قضیه که تو شبکه های اجتماعی فعال هستن بذاریم...
سپاس از همکاری شما.
لینک:

https://docs.google.com/spreadsheet/view...QXRoMUE6MA
2013-10-14, 04:54 PM
ارسال: #9
ظاهرا قانون ارز دانشجویی داره تغییر میکنه. کافیه که یه سر به این لینک بزنید و به اطلاعیه بسیار مهمی که زده دقت کنید.

http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/
2013-10-14, 05:07 PM
ارسال: #10
اسمی از دانشجوی بورسیه در میان نیست. و میگه دانشجویان متقاضی ارز.
اگه منظورش دانشجوی بورسیه بود بعید میدونم تو سایت نشا می زدند. چون دانشجویان بورسیه
از قبل تعهد داشتند و دارند و کاری با سیستم نشا ندارند.

البته باید صبر کرد دید واقعا منظورشون چیه. سپردن ملک در قبال دلار با نرخ مبادله ای !!!
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان