اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
بهترین و سریع ترین روش گرفتن اقامت دائم برای دانشجویان دکتری
2013-03-16, 08:39 AM
ارسال: #11
RE: بهترین و سریع ترین روش گرفتن اقامت دائم برای دانشجویان دکتری
سلام
من یه جستجویی کردم. ظاهرا کیس هایی هستند که با همون 4 ترم اقدام کردند و پذیرفته شدند. یک مورد از دانشگاه وسترن انتاریو دیدم. فکر میکنم بستگی به registrar office دانشگاه داره که بتونه نامه ای بده که نشون بده شما 4 ترم full time تحصیل کرده اید. بعید میدونم نامه ای بده که 4 ترم معادل 2 سال تحصیلی هست. لیکن میشه نامه ای گرفت که شما 4 ترم full time تحصیل کرده اید. ممکنه CIC به عنوان 2 سال تحصیلی قبول کنه. کما اینکه مورد زیر اقدام کرده و جواب گرفته:
http://www.canadavisa.com/canada-immigra...msg1437386

لطفا اگر به جواب روشنتری رسیدید اینجا درج کنید تا بقیه بچه ها هم استفاده کنند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-03-23, 05:36 PM
ارسال: #12
بله، ظاهرا همش ربط داره به نامه ای که دانشگاه میده. اگه اونا قید کنند که دو سال دانشجو بوده دیگه تمومه. منم یکی از بچه ها را دیدم که در کمتر از دو سال اقدام کردند و فایل نامبر گرفتند.
2013-09-26, 10:14 PM
ارسال: #13
سلام
من دانشجوی دکترا سال سوم هستم و فوق لیسانسم رو هم از کانادا گرفتم. طبق قوانین جدید مدارکی که از دانشگاههای خارج از کانادا اخذ شده باید برای تایید به یک سری موسسه ها که مشخص شده فرستاده بشه. می خواستم بدونم کسی می دونه من هم باید مدرک لیسانسم رو که از ایران گرفتم برای اقامت تایید کنم با نوجه به اینکه از کانادا مستر دارم. ممنون می شم کمک کنین.
2013-09-27, 12:20 AM
ارسال: #14
سلام
به نظرم لازمه که مدرک لیسانس تایید بشه. چون هم مدرک لیسانس و هم فوق لیسانس شما را می خواند و منطقی هست که وقتی لیسانس را خارج از کانادا گرفتید باید ارزیابی و معادل سازی بشه.
2013-09-27, 08:37 PM
ارسال: #15
(2013-03-16 08:39 AM)yedoost نوشته شده توسط:  سلام
من یه جستجویی کردم. ظاهرا کیس هایی هستند که با همون 4 ترم اقدام کردند و پذیرفته شدند. یک مورد از دانشگاه وسترن انتاریو دیدم. فکر میکنم بستگی به registrar office دانشگاه داره که بتونه نامه ای بده که نشون بده شما 4 ترم full time تحصیل کرده اید. بعید میدونم نامه ای بده که 4 ترم معادل 2 سال تحصیلی هست. لیکن میشه نامه ای گرفت که شما 4 ترم full time تحصیل کرده اید. ممکنه CIC به عنوان 2 سال تحصیلی قبول کنه. کما اینکه مورد زیر اقدام کرده و جواب گرفته:
http://www.canadavisa.com/canada-immigra...msg1437386

لطفا اگر به جواب روشنتری رسیدید اینجا درج کنید تا بقیه بچه ها هم استفاده کنند.
سلام دوستان
همانطوریکه قبلا" عرض کردم دانشجویان دوره دکترا از دو طریق میتوانند برای اخذ کارت اقامت دایم اقدام نمایند اول از طریق استانی ( بعد از فارغ التحصیلی) ، دوم از طریق فدرالی و پس از گذشت حداقل دوسال از دوره دکترا . شیوه فدرالی تابع قواعد و شرایط متخصصین فدرالی است و متقاضی علاوه بر دارا بودن شرط گذراندن دو سال از دوره دکترا بایستی سایر شرایط و ضوابط معینه برای متخصصین فدرالی را داشته باشد. بنابراین ارزیابی مدارک تحصیلی ( درصورتیکه از خارج از کانادا اخذ شده ) یکی از مدارک ضروری است ومتقاضی بایستی گواهی ارزیابی معادل مدرک تحصیلی را به ضمیمه درخواست خود ارسال نماید . در پاسخ به سوال مطروحه با توجه به توضیحات فوق نیز متقاضی می بایستی گواهی ارزیابی لیسانس ماخوذه از ایران را ضمیمه درخواست نماید.
برای ملاحظه توضیحات بیشتر به صفحه سایت اداره مهاجرت بشرح زیر مراجعه نمایید
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/s...nd=phd#phd
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان