ارسال پاسخ 
نرم افزار پخش اذان در کامپیوتر با صدای اذان
2013-02-03, 03:17 PM
ارسال: #1
نرم افزار پخش اذان در کامپیوتر با صدای اذان
سلام دوستان.
یکی از احتیاجات زندگی در غربت آگاهی از وقت اذان است و چه بهتر که این آگاهی از طریق اذان و آن هم با صدای مرحوم استاد موذن زاده اردبیلی و دیگرانی باشد که در ایران همیشه می شنیدیم. در این صورت حس زیبایی به انسان دست میدهد که قابل وصف نیست.
برای اینکه همه اینها را با هم داشته باشید به سایت زیر بروید و نسخه بیسیک نرم افزار اذان را دانلود نمایید. این نسخه مجانی است و قابلیت پخش اذان در اوقات مربوط به محل زندگی شما را دارد، اما صداهای اذان آن مربوط به مکه مکرمه و مدینه منوره و مسجد الاقصی و مصر است. برای اینکه صدای اذان را تغییر دهید باید فایلهای صوتی اذان های مورد دلخواه خودتان را به نامهای موجود در فولدر C:\Program Files\Athan\sound\otherprayers جایگزین کنید.

آدرس سایت برای دانلود نرم افزار بیسیک و کاملا مجانی :
http://www.islamicfinder.org/athanDownload.php

من صداهای اذان استادان موذن زاده اردبیلی، شریف و... را به فرمت WMA که نرم افزار قابلیت خواندن آن را دارد تبدیل کردن و تغییر نام داده ام و فقط کافیست این پوشه را به پوشه موجود در C:\Program Files\Athan\sound\ بعد از نصب نرم افزار جایگزین کنید. یک سری اذان دیگر هم در پوشه azan در همین فولدر قرار دادم که اگر کسی مایل بود بتواند بعد از تغییر نام از آنها استفاده کند.
لینک دانلود:
https://docs.google.com/file/d/0B4LMo861...NtQzQ/edit

برای دعای بعد از اذان هم می توانید دعای فرج را با فرمت wma دانلود کرده و با نام مشابه با آنچه درون این فولدر هست جایگزین کنید. من خودم آهنگ دستمو بگیر از آقای حامد زمانی را پیشنهاد میکنم.

لینک دانلود:
https://docs.google.com/file/d/0B4LMo861...1QT1k/edit

از همه شما التماس دعا دارم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-02-03, 04:34 PM
ارسال: #2
RE: نرم افزار پخش اذان در کامپیوتر با صدای اذان
خیلی عالی بود. مخصوصا اون تکنیک تغییر موذن Smile
فقط راهی داره که اذان عصر و عشاء را پخش نکنه ؟

البته chrome هم یه افزونه داره که میشه از این آدرس نصبش کرد که تنظیمات متنوعی داره مثلا میشه بگیم اذان صبح، ظهر و مغرب پخش بشه
و همینطور لیستی از اذان گوهای ایران را هم داره که خیلی کامله.

https://chrome.google.com/webstore/detai...ifmpajmbkc
2013-02-03, 04:45 PM
ارسال: #3
(2013-02-03 04:34 PM)spring نوشته شده توسط:  خیلی عالی بود. مخصوصا اون تکنیک تغییر موذن Smile

سلام دوست عزیز.
قابل شما را نداشت. التماس دعا دارم.
در مورد پخش نشدن اذان در مغرب و عشاء هنوز راه حلی ندارم. به محض اینکه تونستم راه حلی پیدا کنم یا تنظیمات سورس برنامه را دستکاری کنم بهتون خبر میدم. فعلا همه را بشنوید! Smile

موفق و پیروز باشید.

(2013-02-03 04:45 PM)saha نوشته شده توسط:  
(2013-02-03 04:34 PM)spring نوشته شده توسط:  خیلی عالی بود. مخصوصا اون تکنیک تغییر موذن Smile

سلام دوست عزیز.
در مورد پخش نشدن اذان در مغرب و عشاء هنوز راه حلی ندارم. به محض اینکه تونستم راه حلی پیدا کنم یا تنظیمات سورس برنامه را دستکاری کنم بهتون خبر میدم. فعلا همه را بشنوید! Smile

موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز.
خوشبختانه برای مشکل شما هم راه حلی پیدا کردم.
برای پخش نشده اذان عصر و عشاء اولا بایستی فایل No_Athan.wma از فولدر C:\Program Files\Athan\sound\fajr را با فایل مشابه در C:\Program Files\Athan\sound\otherprayers جایگزین کنید، چون بنده صدای یکی اذان گوهای نوجوان کشورمان را جایگزین این فایل کرده بودم. اگر هم کل پوشه اذان هایی را که من آپلود کردم، دانلود و جایگزین نکرده اید که این تغییر هم لازم نیست.
فقط مطمئن شوید که حجم این فایل 0 کیلوبایت است و عملا خالی است.
در مرحله بعد در فولدر C:\Program Files\Athan\sound رفته و فایل selectedAthan را با نرم افزار NotePad باز کنید و عبارت زیر را در آن کپی کنید:
Alaqsa.wma;Alaqsa.wma;No_Athan.wma;Alaqsa.wma;No_Athan.wma

دقت کنید که اگر شما اذان دیگری بجز اقصی را انتخاب کرده باشید باید نام آن بجای اقصی باشد. بنده صدای استاد موذن زاده را بجای اقصی قرار داده ام. شما هر کدام را خواستید می توانید انتخاب کنید و بعد وارد تنظیمات این قسمت شوید.

بعد از انجام تغییرات فوق آن را ذخیره کنید.
حالا می توانید با تغییر ساعت به وقت اذان عصر یا عشاء از پخش نشدن آن اطمینان حاصل کنید.
من امتحان کردم و درست کار میکرد.
نکته) فقط یادتان باشد که به احتمال قوی اگر صدای اذان را از طریق خود نرم افزار بخواهید تغییز بدهید باید این مراحل را مجددا تکرار کنید (منهای جایگزینی فایل بدون حجم). Smile

موفق و پیروز باشید.
التماس دعا.
من را موقع نماز فراموش نکنید.
سعید

البته chrome هم یه افزونه داره که میشه از این آدرس نصبش کرد که تنظیمات متنوعی داره مثلا میشه بگیم اذان صبح، ظهر و مغرب پخش بشه

سلام دوست عزیز.
این پیشنهاد شما هم خوبه. من خودم قبل از این نرم افزار از افزونه prayer times در فایر فاکس استفاده می کردم. ولی نقطه ضعفش اینه که باید حتما براوزر شما باز باشه تا کار کنه. اگر chrome یا fire fox باز نباشه براتون اذان پخش نمیکنه.

به نظرم این خیلی بهتره چون خودش با استارت آپ ویندوز بالا میاد و هر موقع وقت اذان شد برای شما اذن را پخش میکنه.
کاری هم به براوزر نداره.
با این تغییرات جدیدی هم که امروز کشف کردم دیگه چیزی از اون افزونه کم نداره! Smile

موفق و پیروز باشید.
2013-02-03, 05:55 PM
ارسال: #4

سلام دوست عزیز.

موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز.

موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز.
خوشبختانه برای مشکل شما هم راه حلی پیدا کردم.
برای پخش نشده اذان عصر و عشاء اولا بایستی فایل No_Athan.wma از فولدر C:\Program Files\Athan\sound\fajr را با فایل مشابه در C:\Program Files\Athan\sound\otherprayers جایگزین کنید، چون بنده صدای یکی اذان گوهای نوجوان کشورمان را جایگزین این فایل کرده بودم. اگر هم کل پوشه اذان هایی را که من آپلود کردم، دانلود و جایگزین نکرده اید که این تغییر هم لازم نیست.
فقط مطمئن شوید که حجم این فایل 0 کیلوبایت است و عملا خالی است.
در مرحله بعد در فولدر C:\Program Files\Athan\sound رفته و فایل selectedAthan را با نرم افزار NotePad باز کنید و عبارت زیر را در آن کپی کنید:
Alaqsa.wma;Alaqsa.wma;No_Athan.wma;Alaqsa.wma;No_Athan.wma

دقت کنید که اگر شما اذان دیگری بجز اقصی را انتخاب کرده باشید باید نام آن بجای اقصی باشد. بنده صدای استاد موذن زاده را بجای اقصی قرار داده ام. شما هر کدام را خواستید می توانید انتخاب کنید و بعد وارد تنظیمات این قسمت شوید.

بعد از انجام تغییرات فوق آن را ذخیره کنید.
حالا می توانید با تغییر ساعت به وقت اذان عصر یا عشاء از پخش نشدن آن اطمینان حاصل کنید.
من امتحان کردم و درست کار میکرد.
نکته) فقط یادتان باشد که به احتمال قوی اگر صدای اذان را از طریق خود نرم افزار بخواهید تغییز بدهید باید این مراحل را مجددا تکرار کنید (منهای جایگزینی فایل بدون حجم). Smile

موفق و پیروز باشید.
التماس دعا.
من را موقع نماز فراموش نکنید.
سعید

سلام دوست عزیز.
این پیشنهاد شما هم خوبه. من خودم قبل از این نرم افزار از افزونه prayer times در فایر فاکس استفاده می کردم. ولی نقطه ضعفش اینه که باید حتما براوزر شما باز باشه تا کار کنه. اگر chrome یا fire fox باز نباشه براتون اذان پخش نمیکنه.

به نظرم این خیلی بهتره چون خودش با استارت آپ ویندوز بالا میاد و هر موقع وقت اذان شد برای شما اذن را پخش میکنه.
کاری هم به براوزر نداره.
با این تغییرات جدیدی هم که امروز کشف کردم دیگه چیزی از اون افزونه کم نداره! Smile

موفق و پیروز باشید.

سایت اذان گو (http://www.azangoo.com/) هم هست که جهت قبله را هم روی نقشه گوگل نشان میدهد. دقت کنید که قبله در شهر ویندزور بر خلاف تصور به سمت جنوب شرقی نیست بلکه حدود 52 درجه از شمال به سمت شرق هست. دلیلش هم کروی بودن زمین و نزدیکی ویندزور از سمت شمال یه مکه هست. اگر در گوگل ارث یه خط از ویندزور به مکه بکشید این موضوع رو خواهید دید.
2013-02-03, 11:00 PM
ارسال: #5
از نکاتی که ذکر فرمودید سپاسگزارم.
خداوند به شما توفیق دهد.
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان