اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
تجربیات رفت و آمد بین شهری (ویندزور به سایر شهر ها)
2013-02-07, 03:54 AM
ارسال: #1
تجربیات رفت و آمد بین شهری (ویندزور به سایر شهر ها)
سلام دوستان.
اگر کسی تا بحال از سیستم اتوبوسرانی greyhound برای آمدن از فرودگاه پرسون تورنتو به ویندزور استفاده کرده لطفا راهنمایی کامل در این خصوص را بنویسه.
محل ایستگاه، نحوه عزیمت به ایستگاه از ترمینال3، نحوه تهیه بلیط، قیمت بلیط تا ایستگاه و تا ویندزور و ...
از همه شما ممنون میشم اگر اطلاعاتی که دارید را زود بنویسید.
موفق باشید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-02-07, 11:02 AM
ارسال: #2
RE: تجربیات رفت و آمد بین شهری (ویندزور به سایر شهر ها)
ﺩﻭﺳﺘاﻧﻲ ﻛﻪ ﺗﻤﺎﻳﻞ ﺩاﺭﻧﺪ ﺑﺎ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺷﺨﺼﻲ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺑﺮﻧﺪ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﻣﻴﺘﻮﻧﻨﺪ اﺯ ﭘﺎﺭﻛﻴﻨﮕﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ اﻃﺮاﻑ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻫﻪ و ﺑﻌﻀﺎ ﺑﺎ ﻗﻴﻤﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻫﻔﺘﮕﻲ ﻫﻢ اﺟﺎﺭﻩ ﺩاﺩﻩ ﻣﻴﺸﻪ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻨﺪ. ﻣﻌﻤﻮﻻ اﻳﻦ ﭘﺎﺭﻛﻴﻨﮕﻬﺎ ﺷﺎﺗﻠﻬﺎﻳﻲ ﺑﺮاﻱ اﻧﺘﻘﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﺩاﺭﻧﺪ و ﺣﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺩﻭﻧﺴﺘ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﻠﻴﻂﺘﻮﻥ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺑﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ pick up ﻛﻨﻨﺪ. ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻫﺰﻳﻨﻪ و اﻣﻜﺎﻧﺎﺗﺸﻮﻥ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻴﺪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺳﺎﻳﺘﻬﺎ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﻨﻴﺪ. اﮔﻪ ﻣﺪﺕ ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﺘﻮﻥ ﺧﻴﻠﻲ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻧﺒﺎﺷﻪ ﺷﺎﻳﺪ اﻳﻦ ﻳﻪ ﮔﺰﻳﻨﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﺮاﻱ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ و ﺑﺮﮔﺸﺖ.
http://www.airport-parking-cheap.com/tor...l_yyz.html
2013-02-08, 01:51 PM
ارسال: #3
(2013-02-07 03:54 AM)saha نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
اگر کسی تا بحال از سیستم اتوبوسرانی greyhound برای آمدن از فرودگاه پرسون تورنتو به ویندزور استفاده کرده لطفا راهنمایی کامل در این خصوص را بنویسه.
محل ایستگاه، نحوه عزیمت به ایستگاه از ترمینال3، نحوه تهیه بلیط، قیمت بلیط تا ایستگاه و تا ویندزور و ...
موفق باشید.

لینک زیر میتونه بهتون کمک کنه تا در تورنتو بتونید بهترین مسیر را برای سفر داخل شهر انتخاب کنید.
http://www3.ttc.ca/Trip_planner/index.jsp
2013-02-11, 10:33 PM
ارسال: #4
موفق باشید.

سلام . من با گری هاوند به تورنتو رفتم ولی متاسفانه در فرودگاه ایستگاه نداره . شما مجبورین تا ترمینالش که توی خیابون دانداس قرار داره برین و اونجا انتهای خطه . از اونجا با یکی از وسائل نقلیۀ عمومی دیگه باید به فرودگاه برین که من با اکسپرس خود فرودگاه رفتم . باید از قبل به صورت آنلاین هر دو تا رو رزرو کنین . توی این ایستگاه خیابون دانداس کمد برای چمدانها وجود داره که یه مزیت نسبت به ایستگاه قطار یونیون هستش و زمان معطلی رو میتونین بدون به دوش کشیدن جمدونها ، لااقل برین بازار ایتن یه چرخی بزنین . زمانی که من رفتم ، قیمتش بسته به ساعت حرکت بین حدود 30 تا حدود 40 یکطرفه و قیمت خود گری هاوند هم تا ایستگاه دانداس حدود 85 بود . اینم آدرسش :

http://www.torontoairportexpress.com/

برای برگشت هم همین ماجراست . یعنی ایستگاه گری هاوند توی فرودگاه نیست و باید باز با تورنتو اکسپرس به دانداس برین و ... . البته دوستی میگفت برای برگشتن اگه از قبل در رزرو آنلاین ایستگاه فرودگاه رو ذکر کنین ، اتوبوس اونجا براتون می ایسته ولی من چنین چیزی در سایتش ندیدم. ضمناً داشتن بلیط گری هاوند صرفاً به تنهایی به معنی داشتن صندلی نیست ، درست مثل اتوبوسهای شرکت واحد ایرانی ،ممکنه شما بلیط داشته باشین ولی مجبور بشین تا تورنتو بایستین ! چون حرکت اتوبوس از آمریکا شروع میشه و از میشیگان میاد و سر راه از ده ها ایستگاه رد میشه و مسافر سوار و پیاده میکنه ، بنابراین یادتون باشه روز حرکت زود به ترمینال برین که لااقل از باقی مسافرین ویندزور جلوتر باشین .
ولی به نظر من استفاده از سرویس " رابرت کیو " خیلی بهتره . یعنی یک سره تا فرودگاهه و برگشتش هم همینه . قیمتش هم در کل بهتر در میاد . یعنی با سیستم گری هاوند + اکسپرس شما حدود صد و سی یا چهل میدین ولی با رابرت کیو صد و ده میشه . سرگردونی هم ندارین . از فرودگاه سوار میشین تا ویندزور و بالعکس . مطمئن هم هستین که جای نشستن دارین Smile اینم آدرس رابرت کیو

http://www.robertq.com/

دوستان اگه راه بهتری سراغ دارن لطف کنن بگن .
2013-02-11, 11:47 PM
ارسال: #5
ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻨﻢ ﺭاﺑﺮﺕ ﻛﻴﻮ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﮔﺰﻳﻨﻪ اﺳﺖ
2013-02-27, 12:00 PM
ارسال: #6
Smile RE: تجربیات رفت و آمد بین شهری (ویندزور به سایر شهر ها)
(2013-02-11 10:33 PM)رها.خ نوشته شده توسط:  
موفق باشید.

سلام . من با گری هاوند به تورنتو رفتم ولی متاسفانه در فرودگاه ایستگاه نداره . شما مجبورین تا ترمینالش که توی خیابون دانداس قرار داره برین و اونجا انتهای خطه . از اونجا با یکی از وسائل نقلیۀ عمومی دیگه باید به فرودگاه برین که من با اکسپرس خود فرودگاه رفتم . باید از قبل به صورت آنلاین هر دو تا رو رزرو کنین . توی این ایستگاه خیابون دانداس کمد برای چمدانها وجود داره که یه مزیت نسبت به ایستگاه قطار یونیون هستش و زمان معطلی رو میتونین بدون به دوش کشیدن جمدونها ، لااقل برین بازار ایتن یه چرخی بزنین . زمانی که من رفتم ، قیمتش بسته به ساعت حرکت بین حدود 30 تا حدود 40 یکطرفه و قیمت خود گری هاوند هم تا ایستگاه دانداس حدود 85 بود . اینم آدرسش :

http://www.torontoairportexpress.com/

برای برگشت هم همین ماجراست . یعنی ایستگاه گری هاوند توی فرودگاه نیست و باید باز با تورنتو اکسپرس به دانداس برین و ... . البته دوستی میگفت برای برگشتن اگه از قبل در رزرو آنلاین ایستگاه فرودگاه رو ذکر کنین ، اتوبوس اونجا براتون می ایسته ولی من چنین چیزی در سایتش ندیدم. ضمناً داشتن بلیط گری هاوند صرفاً به تنهایی به معنی داشتن صندلی نیست ، درست مثل اتوبوسهای شرکت واحد ایرانی ،ممکنه شما بلیط داشته باشین ولی مجبور بشین تا تورنتو بایستین ! چون حرکت اتوبوس از آمریکا شروع میشه و از میشیگان میاد و سر راه از ده ها ایستگاه رد میشه و مسافر سوار و پیاده میکنه ، بنابراین یادتون باشه روز حرکت زود به ترمینال برین که لااقل از باقی مسافرین ویندزور جلوتر باشین .
ولی به نظر من استفاده از سرویس " رابرت کیو " خیلی بهتره . یعنی یک سره تا فرودگاهه و برگشتش هم همینه . قیمتش هم در کل بهتر در میاد . یعنی با سیستم گری هاوند + اکسپرس شما حدود صد و سی یا چهل میدین ولی با رابرت کیو صد و ده میشه . سرگردونی هم ندارین . از فرودگاه سوار میشین تا ویندزور و بالعکس . مطمئن هم هستین که جای نشستن دارین Smile اینم آدرس رابرت کیو

http://www.robertq.com/

دوستان اگه راه بهتری سراغ دارن لطف کنن بگن .

سلام،
1- میتونید بلیط گری هاند را در زمان های مختلف و نوع خرید (آنلاین یا حضوری) به قیمت های مختلف تهیه کنید. این روزا قیمت آنلاینش 33 دلار + مالیات هست. برای دانشجویان 2-3 دلار تخفیف رو این قیمت دارن. که 30 دلار میشه و به نظرم خیلی مناسبتر از راید شیر هست.
1-1- هر چه به سفر نزدیک تر می شوید امکان خرید بلیط ارزانتر کمتر میشه. بهترین راه خرید آنلاین حداقل 3 روز قبل از سفر هست.
2- ایستگاه اتوبوس ها
1-2- در ویندزور در محل ترمینال مرکزی اتوبوس در پلاک 300 Chatham Street هست
2-2- در مسیر برگشت جلوی ساختمان lourier hall دانشگاه در خیابان وایندات هم نگه میداره به شرطی که قبلش به راننده بگید. (معمولا خود راننده میپرسه).
3-2- در تورنتو ایستگاه اصلیش آدرس زیر هست که به نوعی تر مینال مرکزی هم محسوب میشه و نزدیک ایستگاه متروی Dundas ساب وی (یا همون متروی خودمون) هست.
600Bay, Toronto, ON M5G1M6
4-2- در مسیر رفت تقاطع خیابان york و Front هم نگه میداره.
3- در مسیر رفت و برگشت حدود 1 ساعت از زمان سفر برای مسافر گیری در لندن صرف میشه و کل زمان سفر 5 ساعته.
4- داخل اتوبوس اینترنت رایگان و همچنین پریز برق برای شارژ وسایل الکترونیکی فراهمه.- اینترنتش به درد ایمیل چک کردن میخوره و سرعت و کیفیت بالایی نداره.
5- ـوجه کنید که در مورد جاتون در اتوبوس هر کی اول وارد اتوبوس بشه میتونه هر جا دوست داشت بشینه- حتی در ایستگاه وسط راه (لندن) پس اگه به کیفیت جا حساسید بهتره زودتر به محل سوار شدن بروید.
2013-04-01, 05:52 PM
ارسال: #7
Shocked RE: تجربیات رفت و آمد بین شهری (ویندزور به سایر شهر ها)
توی این سایت بعضا میشه deal های خوبی برای اتوبوس بین شهری پیدا کرد. اگه دقیقا برای یک ماه بعد خرید انجام بدید با 2 دلار میتونید از ویندزر به تورنتو برید و برگردید. مثلا من امروز که 1 آوریل بود برای 2 می یه بلیط خواستم رزرو کنم این قیمت را بهم داد. نکتش اینه که دقیقا باید برای یک ماه دیگه رزرو کنید. اگه بیشتر باشه این قیمت نمیده هر چند یه مقدار تخفیف نسبت به قیمت واقعیش میده.
http://www.greyhound.ca/express/
2013-04-09, 08:20 PM
ارسال: #8
(2013-04-01 05:52 PM)spring نوشته شده توسط:  توی این سایت بعضا میشه deal های خوبی برای اتوبوس بین شهری پیدا کرد. اگه دقیقا برای یک ماه بعد خرید انجام بدید با 2 دلار میتونید از ویندزر به تورنتو برید و برگردید. مثلا من امروز که 1 آوریل بود برای 2 می یه بلیط خواستم رزرو کنم این قیمت را بهم داد. نکتش اینه که دقیقا باید برای یک ماه دیگه رزرو کنید. اگه بیشتر باشه این قیمت نمیده هر چند یه مقدار تخفیف نسبت به قیمت واقعیش میده.
http://www.greyhound.ca/express/

سلام
من که رفتم تو سایتش و دقیقا برای یک ماه دیگه رو انتخاب کردم ولی حداکثر 29 دلار شد یک طرفش و 58 دلار رفت و برگشت.
شاید یک روز خاصی بوده که اینقدر تخفیف گذاشته بوده.
2013-04-10, 10:40 AM
ارسال: #9
نه من بازم امروز چک کردم. مثلا امروز که 10 اپریل بود من 11 می را انتخاب کردم $1 قیمت داد. البته $5 دلار هم سرویس بهش اضافه میشه که در حالت عادی هم هست.
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان