زندگی در کانادا
راه های انتقال پول ( دلار و یا ریال ) از ایران به کانادا و بر عکس - نسخه قابل چاپ

+- زندگی در کانادا (http://www.askinabroad.com)
+-- انجمن: انتاریو (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- انجمن: گوناگون (/forumdisplay.php?fid=62)
+--- موضوع: راه های انتقال پول ( دلار و یا ریال ) از ایران به کانادا و بر عکس (/showthread.php?tid=149)راه های انتقال پول ( دلار و یا ریال ) از ایران به کانادا و بر عکس - admin - 2017-04-13 11:56 AM

این سوال خیلی از ایرانی های خصوصا تازه وارد هست که چطور میشه از ایران به کانادا یا بر عکس پول فرستاد.

1- متاسفانه به دلیل تحریم ها انتقال از طریق سیستم بانکی میسر نمی باشد. قبل از بسته شدن سفارت و تحریم ها به راحتی از طریق اکثر بانکها و از طریق سیستم SWIFT این کار در 48 ساعت انجام میشد و با پرداخت هزینه در بانک مبدا و مقصد پول در حساب واریز میشد.

2- انتقال از طریق رد و بدل کردن پول بین افراد بصورت شخصی به این ترتیب که کسی که کانادا دلار لازم داره به حساب کسی که در ایرانن ریال لازم داره پول واریز میکنه و در کانادا دلار به حساب شخص از طریق واریز حضوری به حساب یا نقدی و یا بصورت حواله ایمیل و تلفن و... انجام میشه. برای این کار شناخت و اعتماد متقابل شرط اساسی هست و با فردی که نمیشناسید و یا نمیتونید اطمینان کنید این کار رو انجام ندید. اصولا فردی که ریال میخواد بده اول باید پول رو واریز کنه چون به دلیل رد و بدل شدن ایمیل یا پیام و یا حتی صحبت شفاهی فرد حاضر در کانادا نمیتونه زیر حرفش بزنه و هر کدوم از موارد مطرح شده میتونه در صورت اختلاف به عنوان سند در نظر گرفته بشه.

3- انتقال از طریق صرافی ها:
- همه صرافی های موجود در کانادا که فعالیت رسمی دارند با نرخ تقریبا مشابه (نهایتا 10-20 تومان اختلاف در قیمت و کارمزد 0 تا 30 دلاری) این کار را به راحتی انجام میدهند.

ادامه دارد.....