اهداف انجمن: این انجمن به منظور کمک به دانشجویان و تازه واردین به کانادا، صرفه جویی در زمان و هزینه و استفاده از تجربیات دیگران راه اندازی شده است.

ارسال پاسخ 
اقامت موقت و راهکارها
2017-11-29, 02:14 PM
ارسال: #1
اقامت موقت و راهکارها
راه های اقامت موقت برای روزهای اول در شهر ویندزور و البته همه شهر های کانادا:
1- با ارسال پیام در گروه ایرانیان همون شهر میتونید میزبان برای چند روز اول پیدا کنید. حال این میزبان میتونه شرایطی مثل شما رو در روزهای اول تجربه کرده باشه و چند روز اول جایی را برای اقامت موقت شما در اختیارتون قرار بده.

2- اقامت یک روزه را برخی دانشگاه ها بصورت مجانی در یک هتلی به دانشجویان خود ارائه میکنند. در خصوص دانشگاه ویندزور برنامه soft Landing از طرف International Student Centre (ISC) از طریق لینک زیر و تکمیل فرم مربوطه این امکان را فراهم میکند. معمولا در هتل Holiday Inn در مرکز شهر که حدوودا 5 کیلومتر و با یه خط اتوبوس با دانشگاه فاصله داره:
http://www1.uwindsor.ca/isc/softlanding


اگر خوش شانس باشید ممکنه با انجام ردیف 3 بتونید یه جای موقت و یا دائم برای خودتون همون روزهای اول رسیدن خودتون به کانادا، پیدا کنید.

3- جستجوی جا قبل از اومدن به کانادا و انجام هماهنگی های اولیه:
برای یافتن جای زندگی معمولا یکی دو وبسایت در هر شهری بیشترین آگهی های مربوط به اجاره اتاق، واحد آپارتمان و یا خانه ویلایی را دارند که در کانادا معروفترینش سایت kijiji.ca هست که شهر به شهر میتونید جستجو هاتون رو انجام بدید.
- در این وبسایت از اجاره موقت (Short Term Rental) ، اجاره Room (اتاقی در یک خانه ویلایی با آشپزخانه و ... مشترک)، واحد آپارتمان یکخوابه (1 Bed room) و .... میتونید پیدا کنید. بطور مثال لینک اجاره موقت لینک زیر هست:
https://www.kijiji.ca/b-short-term-rental/windsor-area-on/c42l1700220
- برای اجاره هر جایی در کانادا نیاز هست که وضعیت اقامت شما در کانادا مشخص باشه، پس عملا نمیشه از ایران جایی رو اجاره کرد و انجام این کار از طرف دوستی در کانادا به دلایل مختلف و مسائلی که خودتان بعدا خواهید فهمید، نشود خیلی بهتر است.
برای اجاره جا حداقل شما باید در دانشگاه ثت نام کرده باشید (اگر قراره به عنوان مهاجر بیایید، لند کرده باشید و وضعیت حساب بانکی و سین نامبر و میزان حقوق دریافتی و بطور کلی وضعیتتون روشن باشه)

- با توضیحات فوق عملا هر کسی حداقل 1-2 روز کاری لازم داره تا تازه بتونه سر اجاره یک واحد با صاحبخانه وارد مذاکره بشید.

- برای صرفه جویی در وقت میتونید قبل از اومدن به کانادا بصورت ایمیلی و یا تلفنی هماهنگی های اولیه و سوالاتتون رو از پست کننده آگهی بپرسید. (معمولا تلفنی بهتر جواب میده). برای روزی که میرسید و یا چند روز بعد آن قرار دیدن محل رو بذارید تا از نزدیک کحل مورد نظر رو ببینید. اغلب عکسی که میذارن قدیمی و یا طوری هست که شرایط موجود رو به خوبی نشون نمیده . پس از رو عکس تصمیم نگیرید بهتره.
اگر به تمیزی حساسید، حتما در مورد داشتن سوسک و موش و رطوبت و بو و ... در واحد مورد اجاره سوال کنید که اگر داشته باشه بهتون اطلاع میدند و تا نپرسید در کانادا چیزی رو بهتون نخواهند گفت و خودتون باید حواستون به همه چی باشه.

- اگر همه کاراتون طبق روال و با سرعت پیش بره ممکنه همون روز اول جایی رو بتونید اجاره کنید. ول یمعمولا روال اجاره کردن خصوصا از جاهای شرکتی 2-3 روز فقط بررسی مدارکتون طول میکشه. اکثر اجاره ها از اول هر ماه نوشته میشه. بنابراین اگر وسط ماه میرسید، ممکنه مجبور بشید تا آخر همون ماه در جای موقت (و حتی هتل ) تا آخر همون ماه بمونید تا جای مورد اجاره خالی بشه و بتونید نقل مکان کنید.

4- برای پر کردن اپلیکیشن اجاره، لازمه حساب بانکی، ثبت نام دانشگاه، نامه دریافت فاند (اگر دارید) و از این قبیل مدارک رو داشته باشید. ساختمانهای شرکتی معمولا از شما سین نامبر (Social Insurance Number) رو هم میخواهند تا از روی اون به وضعیتتون در کانادا (اینکه مقیم دائمید و یا موقت (دانشجو)) پی ببرند. 2-3 روز کاری بررسی مدارک و اعلام نتیجه زمان میبره. بعد از تایید شما از طرف صاحبخانه، قرارداد از ابتدای ماه بعدی نوشته و به تایید هر دو طرف میرسه. معمولا اجاره ماه اول و ماه آخر رو همون اول باید تقدیم کنید. عملا هر ماه شما اجاره ماه پیش رو رو پرداخت میکنید.

- توجه داشته باشید که معمولا حداقل مدت اجاره یک واحد و یا اتاق 8 تا 12 ماه هست و با امضای قرارداد شما عملا مسئولیت پرداخت کل اجاره مدت اجاره را قبول میکنید. بنابراین در انتخاب جا عجله نکنید حتی اگر مجبور بشید کمی هزینه های اضافی برای جای موقت پرداخت کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2017-12-04, 07:26 PM
ارسال: #2
RE: اقامت موقت و راهکارها
آیا وقتی در ایران زندگی می کنیم امکان گرفتن اقامت موقت کانادا و سپس تبدیل آن به اقامت دائم در این کشور را دارد
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2017-12-14, 05:52 AM
ارسال: #3
RE: اقامت موقت و راهکارها
(2017-12-04 07:26 PM)seoas نوشته شده توسط:  آیا وقتی در ایران زندگی می کنیم امکان گرفتن اقامت موقت کانادا و سپس تبدیل آن به اقامت دائم در این کشور را دارد
منظور از اقامت موقت در این پست، اسکان موقت بود. لیکن همه افراد ساکن کانادا اعم از دانشجویان، ویزیتور و توریست و افرادی که مجوز کار دارند، تا زمانی که اقامت دائم نگرفته باشند مقیم موقت با temperory Resident محسوب میشوند.
جواب شما مثبته، شما به عنوان توریست و تنها با داشتن ویزای توریستی و بعد ورود به کانادا مقیم موقت (از چند روز تا چند ماه و حتی چند سال) مقیم موقت حساب خواهید شد که مزیتی نداره به غیر از امکان حضورتون در کانادا.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان